Svátek má: Vladimír

Regiony

Velikost textu:

Mistři tesaři se neutnuli, z Brna si přivezli prvenství

Mistři tesaři se neutnuli, z Brna si přivezli prvenství

Žáci České zemědělské akademie v Humpolci Lukáš Míchal a Václav Prokopec si na konci dubna přivezli z Brna ocenění mistr republiky v oboru tesař. 

Lukáš Míchal a Václav Prokopec s medailemi
7. května 2017 - 11:00

Celostátní finále se uskutečnilo v rámci doprovodného programu tradičního stavebního veletrhu přímo mezi pavilony v areálu brněnského výstaviště. Oba mistři následovali úspěchy svých spolužáků Radka Němce a Bohumila Svobody, kteří na podzim loňského roku získali republikový mistrovský titul v oboru instalatér.
 
Úkolem pro všech 25 dvoučlenných družstev z Česka a jednoho ze Slovenska bylo vytvořit sestavu krovu, kterou musí například zhotovit i tesaři při mistrovské zkoušce ve Švýcarsku.

Lukáš Míchal obdržel navíc od odborné poroty i nominaci na laureáta přehlídky České ručičky 2017, při které jsou oceňováni nejlepší žáci vybraných učebních oborů.

Finští elektrikáři a tesaři na stáži v SŠ stavební Jihlava

„Dvoudenní soutěž prověřila nejen teoretické znalosti a praktické dovednosti žáků, ale vzhledem k nepříznivému počasí i fyzickou a psychickou odolnost soutěžících,“ uvedl pro Novinkyvysocina.cz František Čížek, zástupce ředitele České zemědělské akademie v Humpolci.

Kromě klání v oboru tesař se o titul mistrů republiky utkali také klempíři, pokrývači a kominíci.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)