Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Firmou roku je První brněnská strojírna z Bíteše

Firmou roku je První brněnská strojírna z Bíteše

Firmou roku Kraje Vysočina je První brněnská strojírna z Velké Bíteše, Živnostníkem roku se stal Dušan Tripal.

Zástupci tří vítězných firem
6.říjen 2012 - 09:52
Titul Firma roku Kraje Vysočina si pro letošní rok odnesli zástupci První brněnské strojírny z Velké Bíteše. Mezi živnostníky byl nejúspěšnější Dušan Tripal z Telče, jehož firma TRIPET se zabývá výrobou kartonových krabic, proložek a palivových briket z odpadu. Do letošního ročníku soutěže se v Kraji Vysočina přihlásilo 185 firem a stejný počet podnikatelů. Informoval o tom web Kraje Vysočina.

První brněnská strojírna má za sebou více než šedesátiletou tradici a v současné době zaměstnává přes 700 pracovníků. Firma se zaměřuje na letecký průmysl, slévárenství a obrábění kovů. Ve vývojovém středisku firmy například vznikl letecký motor, který nyní velkobítešská společnost vyváží do celého světa. Druhé místo obsadila společnost na výrobu čokoládových dobrot Kamila Chocolates z Vyskytné nad Jihlavou. Třetí příčka patří tradičnímu polenskému výrobci dveří a zárubní Sapeli.

Mezi živnostníky získal nejvyšší hodnocení Dušan Tripal. Se svojí výrobou kartonů z odpadu začínal v garáži a nyní vlastní firmu v Třeštici u Telče. Porotu zaujala také Lenka Cacková ze Štěpánova nad Svratkou, která pořádá kulturní akce pro matky s dětmi. Na třetí příčce se umístil knihař Bedřich Hloch z Jihlavy.

Vítězové krajského kola budou Vysočinu reprezentovat v celostátním klání 4. prosince 2012 v Praze.

 Vodafone Firma roku Kraje Vyočina 2012:
1. První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s. (Velká Bíteš)
2. Kamila Chocolates (Vyskytná nad Jihlavou)
3. Sapeli (Polná)

Era Živnostník roku Kraje Vysočina 2012:
1. Dušan Tripal (Telč)
2. Lenka Cacková (Štěpánov nad Svratkou)
3. Bedřich Hloch (Jihlava)

(iza, foto: Kraj Vysočina)