Svátek má: Valdemar

Regiony

Velikost textu:

Vysočina získala ocenění za podporu bezpečnosti na silnicích

Vysočina získala ocenění za podporu bezpečnosti na silnicích

Náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl převzal ocenění za nejnižší následky dopravní nehodovosti na průjezdních úsecích silnic v noční obci 2014 v ČR.

Ilustrační foto
5.listopad 2015 - 08:00

Cenu mu na dopravní konferenci v Plzni předal náměstek ministra dopravy Tomáš Čoček a předseda Svazu měst a obcí ČR Jiří Skála. „Jde o ocenění našeho aktivního přístupu k bezpečnosti na silnicích, které věnujeme celou řadu aktivit. Letos jsme na tuto oblast vynaložili okolo 15 milionů korun,“ uvádí Joukl.

Cestářské rodeo - krajští silničáři předvedli své řidičské umění

Nejvýraznější aktivitou byl celoroční projekt Bezpečná Vysočina, v rámci které se po celém regionu konalo na osm desítek akcí. Projekt vyvrcholil v září Dnem komunální techniky a tradičním Cestářským rodeem. Kromě toho Kraj Vysočina v letošním roce třemi miliony podpořil pořízení mobilních vah, čtyři miliony uvolnil na zakoupení dynamických vah ve Velkém Meziříčí. „Už tradičně jsme všem prvňáčkům v kraji rozdávali Bezpečné kufříky a z Fondu Vysočiny jsme třemi miliony podpořili osvětlení přechodů nebo pořízení zpomalovacích semaforů,“ doplňuje Libor Joukl.

Kraj Vysočina chce v aktivitách podporujících bezpečnost v silničním provozu pokračovat i v budoucnu. „Budeme i nadále podporovat nasvicování přechodů a to zejména v obcích, kde v rámci úspor v noci vypínají veřejné osvětlení,“ uzavírá Joukl. Informace přinesly webové stránky Kraje Vysočina.

(kp,novinkyvysocina.cz,foto:archiv)