Svátek má: Evžénie

Regiony

Velikost textu:

Neprotrhne se. Vodní dílo Mostiště je v bezpečném stavu

Neprotrhne se. Vodní dílo Mostiště je v bezpečném stavu

V minulém týdnu se konala pravidelná technickobezpečnostní prohlídka vodního díla Mostiště, které je významnou vodárenskou nádrží na území Kraje Vysočina. 

Vodní dílo Mostiště
25. října 2017 - 11:00

Při prohlídce jsou vyhodnoceny kontinuálně sledované údaje, jako je průsakový režim, deformace hráze a podloží nebo tlak vody v těsnícím jádře či v podhrází.
 
„Na základě výsledků měření a pozorování, která se na vodním díle Mostiště kontinuálně provádí, nebyly v hodnoceném období zjištěny podstatné a zjevné závady. Výsledky prokázaly, že vodní dílo je v bezpečném a provozuschopném stavu“ uvedl pro Novinkyvysocina.cz Martin Hyský, radní pro oblast lesního, vodního hospodářství, zemědělství a životního prostředí.

Vodárenská nádrž Mostiště s kapacitou téměř 12 milionů m3 zadržované vody se nachází na řece Oslavě nad Velkým Meziříčím a byla uvedena do provozu v roce 1964.


Hlavním účelem vodního díla je akumulace povrchové vody k zajištění vodárenského odběru pro úpravnu vody Mostiště, pitná voda je následně distribuována do skupinového vodovodu Třebíč – Velké Meziříčí – Žďár nad Sázavou.

(pšt, novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)