Svátek má: Doubravka

Regiony

Velikost textu:

Vítěz celostátní soutěže Učeň instalatér je z jihlavské stavebky

Vítěz celostátní soutěže Učeň instalatér je z jihlavské stavebky

Střední škola stavební Jihlava dosáhla zatím největšího úspěchu v historii celorepublikové soutěže Učeň instalatér.

Vicemistr Jan Smejkal
15. května 2018 - 11:00

Ve 21. ročníku této soutěže vybojoval Jan Smejkal z jihlavské stavebky druhé místo v republikové konkrenci. Celostátní finále soutěže se v letošním roce uskutečnilo 25.–26. 4. 2018 v Brně v pavilonu „P“ brněnského výstaviště na stánku Cechu topenářů a instalatérů.
 
Do celostátního kola postoupili za Kraj Vysočinu dva žáci SŠ stavební Jihlava – Jan Smejkal a Pavel Mrkvička. V souladu s propozicemi soutěže museli všichni soutěžící prokázat teoretické znalosti, formou testu na počítači, i praktické dovednosti.

Po sečtení všech bodů za teoretickou i praktickou část soutěže vypuklo v týmu z Kraje Vysočina obrovské nadšení. V celkových výsledcích skončil Jan Smejkal na 2. místě.

Chceme k řemeslu přitáhnout mladé lidi

"Družstvo Střední školy stavební Jihlava celkově na třetím místě ze všech zúčastněných škol. A ještě jeden úspěch musím připomenout. Pavel Mrkvička byl úplně nejlepší v teoretické části soutěže,“ sdělil pro Novinkyvysocina.cz  k úspěchu jihlavských žáků ředitel SŠ stavební Jihlava Pavel Toman.(novinkyvysocina.cz, foto: Kraj Vysočina)