Svátek má: Leoš

Profily

Profil autora

Milan Štěch

Milan Štěch

předseda Senátu
Narodil jsem se 13. listopadu 1953 v Českých Budějovicích. Do 21 let jsem s  rodiči a bratrem bydlel v obci Slověnice nedaleko Třeboně. Rodiče pracovali v zemědělství. V roce 1974 jsem se oženil a od té doby bydlím s manželkou Ivanou v Českých Budějovicích. Mám dvě děti - dcera Ivana, absolventka VŠE, je účetní, syn Milan studuje VŠE. Manželka pracuje též v profesi účetní.

Vyučil jsem se strojním zámečníkem a vystudoval střední průmyslovou školu. Od nástupu do zaměstnání až do roku 1990 jsem pracoval v závodě Škoda České Budějovice v profesích strojní zámečník, dílenský dispečer, mistr, předseda odborů.

V roce 1990 jsem byl zvolen do předsednictva Odborového svazu KOVO, kde jsem nejdříve vykonával funkci vedoucího metodického pracoviště pro jihočeský region a poté funkci místopředsedy svazu. Od roku 1994 působím ve vedení Českomoravské konfederace odborových svazů – osm let jako místopředseda a od dubna roku 2002 jsem předsedou největší odborové centrály.

Předseda Senátu Parlamentu České republiky, zvolen za obvod Pelhřimov – Jindřichův Hradec (poprvé v roce 1996 a znovu v letech 2002 a 2008). V horní komoře působil předtím jako místopředseda Výboru pro zdravotnictví a sociální politiku, od roku 2008 jako místopředseda Senátu

Jsem členem České strany sociálně demokratické. K mým zálibám patří zahrádkaření, sport, příroda, zejména rybníky v okolí Třeboně.
  Všechny články autora