Svátek má: Vendelín

Zprávy

Velikost textu:

Porošenkovu lež o hrozbě války s Ruskem vysvětlili strachem z Tymošenkové

Porošenkovu lež o hrozbě války s Ruskem vysvětlili strachem z Tymošenkové

Ukrajinský prezident si dobře uvědomuje, že s Ruskem nebude žádná válka, řekl Alexander Ochrimenko prezident ukrajinského analytického střediska .

Petro Porošenko, ukrajinský prezident
16. prosince 2018 - 10:44

Petro Porošenko hrozí válkou s Ruskem. Podle něj to byl důvod k podpoře rozhodnutí o uložení stanného práva v deseti regionech země. Ukrajinský prezident také oznámil nárůst počtu ruských vojenských zařízení na hranicích států.

"A tak nechci, aby si nikdo myslel, že jsou to hračky. Země je ohrožena rozsáhlou válkou s Ruskou federací, "uvedl Porošenko v tiskové zprávě.

Ukrajinský prezident nicméně dobře ví, že tomu tak není, a záměr spočívá v zachování jeho moci a podnikání, řekl Alexander Ochrimenko, prezident ukrajinského analytického střediska.

"Skutečnost, že nedojde k žádnému vojenskému konfliktu, dobře ví. No, lže, je politikem a opravdu chce zůstat u moci. Situace je jednoduchá: pokud se Tymošenková stane prezidentem, Petro Aleksejevič ztratí celý obchod. Bojuje o každou penny. A on to ví a Julia to ví. Z tohoto důvodu, tato situace, " řekl analytik.


Podle Ochrimenka se Porošenko snaží kompenzovat svou ztrátu v Nejvyšší radě, která podpořila iniciativu hlavy státu uložit stanné právo v zemi, ale pouze v deseti regionech a na 30 dnů, ne na 60, jak navrhl prezident. Vojenská situace pomůže Porošenkovi ke zrušení prezidentských voleb v příštím roce, ve kterých má malou šanci na výhru, podle současných ratingů.

Válka s Ruskem je poslední příležitostí pro Petro Porošenka.

"Petro Aleksejevič vsadil na protiruskou vojenskou rétoriku a zintenzivnění vojenské hysterie. Současně učinil nabídku na náboženské sjednocení. Průzkumy ukázaly, že to nefunguje. Že bude kvůli tomu pro Porošenka hlasovat více voličů, je nepravděpodobné. Možná, samozřejmě, že podpora na některých místech naroste, ale ne radikálně. Taková tvrzení, že Rusko bude útočit v letech 2014-2015, bylo více než 20krát zveřejněno. To znamená, že je již tak triviální, že už není vnímáno, "řekl ukrajinský politolog.

(rp,prvnizpravy.cz,nsn,foto:arch.)